V košíku: 0 Kč | Přihlásit

Knihy

VAŘTE CHYTŘE jako JAMIE

Kniha se uplatní v každé domácnosti, a to ať už jste dva, je vás celá rodina nebo parta študáků, kteří spolu bydlí. Najdete tu nádherná jídla plná chutí, inspirovaná samozřejmě celou řadou kuchyní světa.  Každý recept je opravdu schůdný, spolehlivý a především super dostupný. Jídlo z knihy vás na jednu porci vyjde méně než průměrná hotovka z fast foodu a nejde tady o žádné znehodnocení nebo laciné blafy; jde tady o to, abyste vařili chytře.

 

Jamie Oliver 15 minut v kuchyni

Kniha volně navazuje na předchozí úspěšný titul „Jamie Oliver – 30 minut v kuchyni“. Kniha čtenáře naučí vařit v každodenních podmínkách na konci pracovního dne, kdy je potřeba připravit rychlé a zdravé hlavní jídlo, které nakrmí celou rodinu. „Kniha je zcela a úplně věnována tomu, co vy, tedy veřejnost, chcete – bleskově připravené chutné a výživné jídlo na každý den,“ dodává Jamie Oliver.

 

Jamie Oliver MOJE VELKÁ BRITÁNIE

Kniha oslavuje britskou kuchyni, obsahuje přes 130 receptů a dle úvodních článků je Jamieho srdcovou záležitostí.

 
 


 

Jamie Oliver 30 minut v kuchyni

 Jamie ve svém novém počinu, kuchařce „Jamie Oliver 30 minut v kuchyni“, si ale nastavil ještě odvážnější metu – do magické půlhodiny, jež je pro spoustu lidí maximálním časem, který jsou ochotní vaření věnovat, vměstnal kompletní menu. A proto i vy, kdo se vrátíte domů po dlouhém dni v práci budete postupem podle Jamieho receptů schopni do 30 minut servírovat nejen jeden chod, ale kompletní menu.


 

Jamie´s Red Nose Recipes

Recepty Jamieho červeného nosu

Jedná se o malé knižní vydání (recepty do kapsy). Peníze ze zakoupené knížky poputují na "Comic Relief" (charitu).

 

 

Jamie Does

Pro recepty v Jamieho knize byla inspirací místa, která jsou od Anglie vzdálená jen několik málo hodin jako je Itálie, Španělsko, Řecko, Švédsko a Francie. Kniha vzdává hold bezpočtu báječného jídla a lidí se kterými se setkal. Kuchařka je plná radosti a receptů typických pro jednotlivá místa.

 

Jamie´s America

Jamieho Amerika

Jako obvykle je kniha někomu věnovaná, konkrétně Francescovi Contaldovi otci Jamieho italského učitele Genara Contalda. Je rozdělena do šesti kapitol a obsahuje recepty, které Jamie posbíral při své cestě napříč Amerikou.

 

Jamie´s Red Nose Recipes

Recepty Jamieho červeného nosu

Jedná se o malé knižní vydání (recepty do kapsy). Peníze ze zakoupené knížky poputují na "Comic Relief" (charitu).

 

 

Jamie´s Ministry of Food: Anyone Can Learn to Cook in 24 Hours

Jamieho vláda nad jídlem: Každý se může za 24 hodin naučit vařit

Jamieho již v pořadí 9. kniha je věnovaná Marguerite Patten (anglická kuchařka). Smyslem knihy je naučit se alespoň jeden recept z každé kapitoly a po úspěšném zvládnutí receptu byste jej měli v souladu se záměrem knihy naučit alespoň jednoho člověka.

 

Jamie at Home: Cook Your Way to the Good Life

Jamie doma: Vařte svou cestou k dobrému životu

Kniha je věnována Steveu Irwinovi (známý z televize jako "krotitel krokodýlů"). Je rozdělena do čtyř kapitol: jaro, léto, podzim, zima. Obsahuje i kapitolu s užitečnými informacemi ohledně semen a rostlin a také adresy obchodů, kde se dají pořídit (naneštěstí pro nás jsou uvedené obchody pouze ve Velké Británii).

 

Cook with Jamie: My Guide to Making You a Better Cook

Vařte s Jamiem: Můj návod jak Vás udělat lepším kuchařem

Kniha Vás vezme na cestu skrz základní potraviny, nakupování a vaření se senzačními ingrediencemi, téměř jako ostatní studenty  "Fifteen", když začínali jejich první den v kurzu. Hned na první stránce se můžete stát jedním ze studentů "Fifteen" tím, že do ponechaného prostoru vlepíte svou fotografii.

 

Jamie´s Little Book of Big Treats

Jamieho malá kniha o velkých možnostech

Jedná se o malé knižní vydání (recepty do kapsy). Peníze ze zakoupené knížky poputují na "Comic Relief" (charitu).

 

 

Jamie´s Dinners

Jamieho Večeře

Kniha je věnována všem školním kuchařkám je plná báječných receptů vhodných k rodinným obědům nebo večeřím. Na konci naleznete kuchařské rady ohledně vybavení kuchyně.

 

Jamie´s italy

Jamie po italsku

Celá kniha je výsledkem Jamieho cesty po Itálii a je věnována všem báječným lidem, kteří Jamiemu pomohli zamilovat si Italskou kuchyni: Gennaro Contaldo, Rose Gray, Ruth Rogers, David Gleave, Theo Randall, Patricia Michelson, Elizabeth David.

 

Jamie´s Kitchen

U Jamieho v Kuchyni

Kniha je věnovaná manželce Jools a dceři Poppy. Má stejný cíl jako Jamieho pořady, nejedná se o vědecké poučování, je jen ukázkou toho, co je to vlastně podle Jamieho vaření a jak na to.

 

Šéfkuchař bez čepice "Dny plné chutí"

Kniha věnovaná: Henners, Jakey Bakey (kuchaři budoucnosti). Předpokládá používání nejlepších surovin, které se dají koupit. Pohodlné vaření a domácí jídlo je tím hlavním hnacím motorem.

 

The Return of the Naked Chef

Šéfkuchař bez čepice se vrací

Kniha je věnovaná: Jools (Jamieho manželce). Je návodem jak s minimální námahou dosáhnout maximální chuti, věnuje se výhradně domácímu vaření.


The Naked Chef

Šéfkuchař bez čepice