V košíku: 0 Kč | Přihlásit

Jamie Oliver 15 minut v kuchyni

in
519,00 Kč
České vydání 7. října 2013
 
Cena knihy: 649,- Kč
Akce sleva 519,- Kč
 
 
Knižní novinka vychází 7. října 2013 pod názvem „Jamie Oliver – 15 minut v kuchyni”. Slavný kuchař se v ní tentokrát snaží pomoci všem lidem, kteří si chtějí uvařit rychlá a zdravá jídla do 15 minut.
 
Nová kuchařka Jamieho Olivera tak volně navazuje na jeho předchozí úspěšný titul „Jamie Oliver – 30 minut v kuchyni“. Kniha čtenáře naučí vařit v každodenních podmínkách na konci pracovního dne, kdy je potřeba připravit rychlé a zdravé hlavní jídlo, které nakrmí celou rodinu. „Kniha je zcela a úplně věnována tomu, co vy, tedy veřejnost, chcete – bleskově připravené chutné a výživné jídlo na každý den,“ dodává Jamie Oliver.
 
 
Jídla v knize splňují téměř nemožné zadání. Jsou zároveň nutričně a chuťově vyvážená, nezávisí na drahých surovinách a jejich příprava je bleskově rychlá. Recepty jsou načasovány asi na 15 minut přípravy, i začátečníkům ale umožní připravit skvělé jídlo na konci vytíženého pracovního dne.
Průměrná cena chutného a nutričně vyváženého jídla připraveného podle receptů z knihy se pohybuje okolo 110 Kč na osobu. Každá jednotlivá porce pak obsahuje zhruba 580 kalorií a obsahuje maximálně vyvážený poměr živin.
 
Recepty jsou rozděleny do 9 hlavních kapitol podle typu jídla – kuře, hovězí, vepřové, jehněčí, ryby, těstoviny, polévky a sendviče, zelenina, snídaně. Řada receptů je vegetariánských, takže se úplně obejdou bez masa.
 
„Nápady jsem čerpal z celého světa a snažil se o chutě, které máme v oblibě snad všichni. Pohrál jsem si s klasickými jídly jako je kuře, steak nebo těstoviny, inspiroval se pouličními pochoutkami z Asie, skvělou chutí a vůní marockých lahůdek, vymakal jsem famózní saláty a ještě spoustu dalšího,“ popisuje široký záběr knihy sám Jamie Oliver.
 
 
 
 
Překlad českého vydání dostala na starost zkušená autorka kuchařek a novinářka píšící o jídle Jitka Rákosníková. Kuchařka „Jamie Oliver – 15 minut v kuchyni“ vychází 7. října 2013 v prvním českém vydání. Kniha má 288 stran a obsahuje více než 100 receptů s úžasnými fotografiemi Olivera Loftuse.
 
"Kniha je odesílána v ochranném kartonovém obalu, pro větší bezpečí Vaší zásilky"