V košíku: 0 Kč | Přihlásit

Projekty

 

Food Revolution - Revoluce stravování

  • 2009

Tento projekt vznikal již v období, kdy Jamie pracoval na své poslední knize Jamieho Amerika.

Jelikož je Jamie toho názoru, že si každé dítě v Americe zaslouží zdravé a výživově plnohodnotné školní jídlo, rozjel tuto kampaň. Prostřednictvím kampaně se Jamie dále snaží apelovat na lidi, aby se vrátili ke svým kuchařským schopnostem a vzájemně si předávali rady a zkušenosti, jak připravovat kvalitní jídlo.
Stejně jako byl obdobný projekt prosazován v nedávné době v Británii, jej v současné době Jamie propaguje s cílem pomoci lidem se stravováním v Americe. Jamie má v plánu po odvysílání televizní série propagující tuto kampaň, předstoupit před prezidenta a první dámu v Bílém domě a stejně jako kdysi Britskou vládu, je pomocí petice a pečlivě vypracovaného projektu přesvědčit, že je potřeba se stravováním lidí v Americe něco udělat.

 


 

Ministry of food - Vláda nad jídlem

  • 2008

V průběhu kampaně School dinners si Jamie uvědomil, že spousta dětí nejí zdravě ve škole, ale o nic lépe ani doma. Nebylo to proto, že by jejich rodiče nechtěli aby se stravovali zdravě, ale proto, že nikdo z nich se nikdy nenaučil základní informace o správném a zdravém vaření. Tudíž nemají potřebné znalosti, které by je vybičovali k přípravě vydatných jídel pro celou rodinu.

Jamie tak chtěl ukázat, jak je vaření snadné, zábavné a uspokojující a přimět tak rodiny, aby se podělily o své nové poznatky se svými přáteli a rodinou a šířit je tak znalosti dál a dál.

A tak v roce 2008 rozjíždí Jamie svou další kampaň: Vláda nad jídlem.
Ve městě Rotherham začíná týdenní výukou vaření. Jeho studenti jsou obyčejní lidé, které během několika měsíců Jamie naučí takřka od nuly, jak uvařit jednoduché rodinné recepty nezatěžující rodinný rozpočet.
V Rotherhamu otevírá Ministry of Food Centre. Je to místo, kam může kdokoliv z místní komunity přijít a naučit se vařit. Je tak prvním svého druhu ve Velké Británii. A tak přidává další školení, které jsou pravidelně rezervovány.
Po odvysílání televizní série Ministry of Food se stává Jamieho nová kniha se stejným názvem nejprodávanější ze všech, které do té doby vydal.

 


 

School dinners - Školní obědy

  • 2004

V roce 2004, byl Jamie šokován co všechno se 8 miliónům britských školáků dostane každý den (cca 190 dnů) během oběda na stůl a tak se rozhodl změnit způsob jakým žáci doposud jedli.
To co děti ve školách jedí, ovlivňuje všechno: jejich nálady, chování, zdraví, růst, dokonce i schopnosti soustředit se.
Jamie tak přebírá školní kuchyni v Greenwich, v jihovýchodním Londýně a snaží se, aby děti dostávali čerstvé, chutné a výživné jídlo.

V roce 2005 vzniká Jamieho televizní pořad  Jamie's School Dinners  Jamieho školní obědy.

 


 

Fifteen

  • 2002

V roce 2002 se začíná rozjíždět projekt s názvem "Fifteen".
Projekt zahrnuje jednu velkou podstatu, a to, dát možnost sociálně znevýhodněným mladým lidem najít práci. Projekt jste mohli vidět na vlastní oči v televizi, kdy běžela celá série, zabývající se výběrem kandidátů.

V projektu "Fifteen" Jamie spojuje své dvě ambice: otevřít špičkovou prvotřídní restauraci a dát možnost znevýhodněným mladým lidem získat profesionální vzdělání v oblasti gastronomie, které by jim pomohlo v budování jejich budoucího profesního života. V projektu "Fifteen" se podařilo skloubit obě ze zmíněných ambic a Jamie neustále pracuje na tom, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Úspěšnost tohoto projektu potvrzuje i fakt, že po vzoru "Fifteen" v Londýně vznikly restaurace stejného názvu a charakteru, pod taktovkou Jamieho v Amsterdamu, Cornwallu a Melbourne s jejich vlastními nadacemi.

Vést nadaci a školit mladé lidi vyžaduje dostatek finančních prostředků, což pro nadaci "Fifteen" v Londýně znamená vytěžit ze své činnosti alespoň 500,000 liber ročně.