V košíku: 0 Kč | Přihlásit

Restaurace

Fifteen

V roce 2002 se začíná rozjíždět projekt s názvem "Fifteen".

Projekt zahrnuje jednu velkou podstatu a to dát možnost sociálně znevýhodněným mladým lidem najít práci. Projekt jste mohli vidět na vlastní oči v televizi, kdy běžela celá série, zabývající se výběrem kanidátů.

V projektu "Fifteen" Jamie spojuje své dvě ambice: otevřít špičkovou prvotřídní restauraci a dát možnost znevýhodněným mladým lidem získat profesionální vzdělání v oblasti gastronomie, které by jim pomohlo v budování jejich budoucího profesního života. Projektu "Fifteen" se podařilo skloubit obě ze zmíněných ambic a neustále pracuje na tom, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Úspěšnost tohoto projektu potvrzuje i fakt, že po vzoru "Fifteen" v Londýně vznikly restaurace stejného názvu a charakteru, pod taktovkou Jamieho, v Amsterdamu, Cornwallu a Melbourne s jejich vlastními nadacemi.

Vést nadaci a školit mladé lidi vyžaduje dostatek finančních prostředků, což pro nadaci "Fifteen" v Londýně znamená vytěžit ze své činnosti alespoň 500,000 liber ročně.

Fifteen v Londýně

Nachází se nedaleko stanice metra "Old Street" a je situovaná na konci malé uličky.

Je rozdělena do dvou částí. První (neformální) Trattoria zabírá celé první patro a je přístupná i lidem s omezenou možností pohybu. Je zde možnost si vychutnat Anglickou snídani a narozdíl od času obědů nebo večeří není nutné si místa předem rezervovat. Druhá část (formální) restaurace je bariérová a právě v ní se nachází typický otevřený pohled do kuchyně, kde máte možnost vidět kuchaře přímo v "akci".

 

Návštěva restaurace Fifteen

Pokud jste fanoušky Jamieho Olivera a láká Vás na vlastní kůži (smysly) pocítit jak chutná jídlo v podání Jamieho profesionálního týmu neváhejte ani chvíli a do Londýna se vypravte.

V dnešní době jsou ceny letenek tak nízké, že se Vám jinak něž letecky cestovat nevyplatí. Ubytování v Lodýně také není nic nákladného a hotely nebo hostely jsou na každém rohu. Na co se ale musíte připravit je účet z Jamieho restaurace. K celkové útratě je Vám automaticky připočítáno 12,5%.

Více o restauracích Fifteen se dočtete v článcích níže:

 


 

Jamie´s Italian

Jamie inspirovaný svou velkou vášní, Itálií, otevírá skupinu „přátelských“ restaurací nazvaných Jamie´s Italian, nabízejících originální, cenově dostupné a velmi kvalitní italská jídla. První restaurace byla otevřena v Oxfordu v roce 2008.

Tyto restaurace mají za cíl vytvořit moderní a přátelské prostředí, které je energetické, zářivé a plné života. Restaurace je inspirována opravdovým nadšením, každý je zde vítán a lidé zde mohou pohodlně relaxovat a užít si skvělého italského jídla. Restaurace jsou navrhnuty tak, aby byly finančně dostupné a každý se zde cítil pohodlně, bez ohledu na to, kolik utratí a jak dlouho zde bude sedět.

Jamie´s Italian přivedl k životu Jamieho motivovaný a zasvěcený tým s pomocí Gennara Contaldoa.

A je to právě on Gennaro Contaldo velký italský kamarád Jamieho, který jako malý kluk vyrůstal v malé rybářské vesničce na pobřeží Amalfi, kde se naučil jak jednoduchá je příprava a vaření z čerstvých surovin.

V současné době je otevřeno celkem osm Jamieho italských restaurací a v roce 2010 se chystá otevření dalších tří.

Zajímavé postřehy z Jamieho Italských restaurací v Londýně si můžete přečíst v článcích níže:

 


Barbecoa

Jamie Oliver a Adam Pery Lang (americký kuchař) založili restauraci Barbecoa, ve které při vaření využívají souznění ohně a dřeva a ke které patří i vlastní řeznictví Barbecoa.
Restaurace je umístěna v samém srdci Londýna u histoické katedrály sv. Pavla a díky proskleným stěnám nabízí hostům nádherný výhled na již zmíněnou katedrálu. Restaurace je zaměřena na steaky a skrze již tradičně otevřené okno do kuchyně mohou hosté přípravu svého jídla v kuchyni sledovat od svého stolu.
Jak tomu už v Jamieho restauracích bývá, je třeba počítat s tím, že abyste měli jistotu, že si sednete, je třeba si předem udělat rezervaci.

Více obrázků k této restauraci:

 


Union Jacks

Restaurace, kterou společnými silami otevřeli Jamie Oliver a úspěšný americký šéfkuchař Chris Bianco v Londýně.
Menu zde nabízí předkrmy, jako hlavní jídla pizzy alias placky, saláty, dezerty a domácí zmrzliny – vše vyrobeno ze surovin dodávaných místními farmáři a výrobci, kteří jsou uvedeni na menu.
V nápojové nabídce figurují vína vyráběná v Anglii, anglické pivo či typické anglické míchané drinky.
Co se týče interiéru restaurace, ten odpovídá trendům dnešní doby. Restaurace je zařízena velmi jednoduše, působí vzdušně a přitom útulně. V budoucnu má být zprovozněno i spodní patro, které v současné době slouží k zaškolování personálu.

Zajímavé postřehy z Union Jacks si můžete přečíst v článku níže: